Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny z dojazdem Warszawa

Drenaż limfatyczny Fizjomeritum – fizjoterapia i rehabilitacja z dojazdem na terenie Warszawy

Jeżeli masz ciężkie i opuchnięte kończyny, dokuczają Ci obrzęki lub po operacji utrzymuje się opuchlizna – to prawdopodobnie cierpisz na obrzęki limfatyczne.
– Skontaktuj się z nami a doradzimy Ci co robić.

 Zastanawiasz się czym jest drenaż limfatyczny?

Drenaż limfatyczny to specjalny rodzaj masażu uciskowego, który usprawnia krążenie chłonki oraz płynów w Twoim organizmie. Masaż ten jest szczególnie zalecany podczas leczenia obrzęków limfatycznych oraz zastoju limfy. Poprawia on metabolizm oraz regeneruje organizm pobudzając układ limfatyczny.

Kiedy warto skorzystać z tej formy terapii?

Drenaż dobrze sprawdzi się w przypadku pojawienia się obrzęków limfatycznych kończyn spowodowanych np. urazem, zabiegiem operacyjnym czy ciążą. Stosuje się go również w kosmetyce, ponieważ usprawnienie przepływu limfy wspomaga proces walki z cellulitem.

Zawsze dbamy o naszych pacjentów a przede wszystkim szczerze z nimi rozmawiamy. Istnieje bowiem szereg schorzeń (m.in. choroby serca i układu krwionośnego), w których  pomimo pojawienia się obrzęków nie stosujemy leczenia drenażem. Jeśli będzie tak w Twoim przypadku, terapeuta po przeprowadzeniu wywiadu na pewno Cię o tym poinformuje i skieruje Cię na inne, właściwe zabiegi terapeutyczne.

Jak taki zabieg wygląda?

Chwyty i techniki wykorzystywane podczas tego zabiegu mają charakter wypychający i są wykonywane w spokojnym tempie. Relaksujący i bezbolesny charakter drenażu wpływa kojąco na psychikę osoby masowanej. Aby zwiększyć jego efektywność, można stosować również leczenie specjalnymi plastrami (kinesiotaping drenażowy), które świetnie sprawdzają się przy masywnych sińcach, krwiakach, skręceniach np. stawu skokowego oraz po zabiegach artroskopowych i  operacyjnych (w tym również mastektomii).

Gdzie wykonujemy zabiegi?

W zależności od Twoich potrzeb i możliwości, drenaż limfatyczny, może być wykonany w Twoim domu, miejscu pracy czy gabinecie. Zapewnia to oszczędność czasu i dużą wygodę. Terapeuta zawsze przyjeżdża z niezbędnym sprzętem do wykonania zabiegu.

W jakich przypadkach drenaż limfatyczny będzie pomocny?

  • zespół cieśni nadgarstka
  • choroba niedokrwienna kończyn dolnych
  • neuropatie
  • zespół Raynauda
  • neuralgia
  • limfopatia polekowa
  • przewlekłe obrzęki
  • dna moczanowa
  • zaburzenia troficzne skóry

Jak można jeszcze wspomóc drenowanie kończyn?

Po drenażu warto zastosować kinesiotaping. Jest to technika, która wspomaga samoleczenie organizmu. Polega ona na naklejeniu na skórę specjalnych plastrów. Drenażowy kinesiotaping powoduje delikatne naciąganie skóry oraz tkanki podskórnej, dzięki czemu w oklejonej okolicy ciała następuje poprawa krążenia limfy, dzięki czemu szybciej pozbędziesz się obrzęków limfatycznych.

Gdzie działamy?
Dojeżdżamy na terenie Warszawy i okolic. Dojazd zawsze bezpłatny.

Drenaż limfatyczny z dojazdem Warszawa i okolice: Zielonka, Ząbki, Rembertów, Marki, Sulejówek, Otwock, Piaseczno, Józefosław, Józefów, Stare Babice, Blizne-Łaszczyńskiego, Wiązowna, Wołomin, Konstancin-Jeziorna, Łomianki, Klaudyn, Izabelin, Dziekanów Leśny, Nieporęt.

Fizjomeritum – drenaż limfatyczny z dojazdem do domu  na terenie Warszawy.
kontakt: +48 604 620 596
mail: kontakt@fizjomeritum.pl