Masaż w ciąży

Masaż w czasie ciąży Warszawa

Masaż w czasie ciąży i połogu  Fizjomeritum – fizjoterapia i rehabilitacja z dojazdem na terenie Warszawy

Pewnie już wiesz, że ciąża to wyjątkowy okres dla każdej kobiety. Aby dziecko mogło urodzić się w pełni zdrowe, Twoje ciało w zaledwie dziewięć miesięcy, przechodzi niewyobrażalną metamorfozę. W związku z tymi zmianami warto abyś zadbała o nie w odpowiedni sposób.

Delikatny masaż, który wykonuje się pacjentowi w pozycji siedzącej lub leżącemu na boku sprawi, że poczujesz się wyjątkowo, a Twój kręgosłup poczuje prawdziwą ulgę.

Pewnie zastanawiasz się – czy masaż w ciąży jest bezpieczny?

Masaż w ciąży, wykonany przez naszych fizjoterapeutów jest nie tylko bezpieczny ale często niezbędny aby uporać się z uporczywymi bólami nóg, pleców czy barków.

Jakie efekty przyniesie Ci masaż podczas ciąży?

Masaż dzięki swojemu spokojnemu charakterowi niesie ze sobą wiele korzyści dla Twojego organizmu – poprawi samopoczucie, usunie nadmierne napięcie mięśni oraz doda Ci energii.  Dzięki rozgrzaniu tkanek uaktywni się układ krążenia, który pomoże usunąć toksyny z Twojego organizmu oraz poprawi odżywienie i utlenowanie tkanek. Regularne masaże w czasie ciąży zapewnią odprężenie oraz ulgę w bólu między innymi karku czy pleców. Masaże kobiet w ciąży poprzez wpływ na Twoje samopoczucie wpływają również na samopoczucie i spokój Twojego, rozwijającego się dziecka.

Na co wpływają wykonywane przez nas masaże?

  • redukcja bólu pleców,
  • redukcja bólu karku,
  • redukcja bólu głowy,
  • ulga dla obolałych okolic,
  • redukcja obrzęków (nóg oraz rąk),
  • poprawa trofiki tkanek,
  • regulacja napięcia mięśniowego,
  • poprawa samopoczucia.

Jak często powinnaś być masowana w ciąży?

Wiesz już, że masaż w ciąży powinien być wykonywany w specjalny sposób. Pewnie zastanawiasz się jak często powinnaś z niego korzystać? – Na pewno nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Jest to zalecana ilość zabiegów, pozwalająca wykorzystać dobroczynny wpływ masażu na Twój spokój i odprężenie zarówno psychiczne jak i fizyczne oraz uprzyjemni ten szczęśliwy ale niełatwy okres w Twoim życiu.

Dlaczego warto abyś skorzystała z zabiegów u nas?

Nasza kadra to w pełni wykształceni fizjoterapeuci, posiadający solidne zaplecze wiedzy: anatomicznej, fizjologicznej i fizjoterapeutycznej. Dzięki temu możesz mieć pewność, że jesteś w bezpiecznych rękach. Odpowiemy w kompetentny sposób na wszystkie Twoje pytania.

Możesz liczyć na pomoc w innych problemach związanych z ciążą!

Skutecznymi metodami jakie wykonujemy – uzupełniającymi masaż ciężarnych są m.in. kinesiotaping ciężarnych oraz terapia powięziowa dedykowana ciężarnym (m.in. punkty Jones’a).

Dodatkowe zabiegi  z jakich możesz u nas skorzystać:

Dzięki szerokiej wiedzy nasi terapeuci w razie potrzeby dobiorą dla Ciebie najlepszy rodzaj terapii – uzupełniając masaż dodatkowymi elementami, poprawiającymi skuteczność terapii:

  • kinesiotaping ciężarnychspecjalna metoda naklejania plastrów, w pełni bezpieczna, w tym wyjątkowym dla Ciebie czasie. Podczas ciąży przyniesie odprężenie nadmiernie napiętym mięśniom, poprawi krążenie, pomoże usunąć obrzęki kończyn, zredukuje ból m.in. pleców oraz karku,
  • terapia powięziowa punktów Jones’a – rodzaj terapii manualnej, niezwykle skuteczny podczas redukcji bólu grzbietu oraz karku. Metoda dedykowana kobietom w ciąży, która poradzi sobie w skuteczny i łagodny sposób z Twoim bólem. Dzięki temu zapobiega ona pojawieniu się stresu i napięcia związanego z bólem.

Warto, żebyś zdała sobie sprawę, że Twoje ciało również po porodzie (w okresie połogu) wymaga specjalnej opieki!

Gdzie działamy?
Dojeżdżamy na terenie Warszawy i okolic. Dojazd zawsze bezpłatny.

Masaż w ciąży z dojazdem Warszawa i okolice: Marki, Zielonka, Ząbki, Rembertów, Sulejówek, Józefów, Piaseczno, Stare Babice, Otwock, Józefosław, Konstancin-Jeziorna, Blizne Łaszczyńskiego, Wiązowna, Łomianki, Wołomin, Dziekanów Leśny, Nieporęt, Klaudyn, Izabelin.

Fizjomeritum – masaż w ciąży z dojazdem do domu.
kontakt: +48 604 620 596
mail: kontakt@fizjomeritum.pl