Osteopatia

Masaż

Osteopatia  Fizjomeritum – fizjoterapia i rehabilitacja z dojazdem Warszawa

Pewnie zastanawiasz się czym jest osteopatia?

Osteopatia to nauka i sztuka kompleksowej diagnozy pacjenta. Aby zostać osteopatą lekarze oraz fizjoterapeuci szkolą się przez pięć lat pod okiem doświadczonych polskich oraz zagranicznych terapeutów.

Osteopaci, tak jak lekarze i fizjoterapeuci, dążą do jednego i tego samego celu – pomocy pacjentowi. Osteopatia polega na kompleksowym badaniu pacjenta. Badanie to uwzględnia nie tylko zgłoszone przez pacjenta objawy lecz jest również przeglądem stanu zdrowia całego organizmu i poszukiwaniem prawdziwych (źródłowych) przyczyn dolegliwości zdrowotnych. Podczas wizyty pytamy m.in. o przebyte oraz towarzyszące choroby, zabiegi operacyjne, zażywane leki. Jeżeli posiadasz badania obrazowe lub biochemiczne będą przydatne w znalezieniu przyczyny Twojego problemu. Uwzględniając wszystkie podane przez Ciebie informacje wykonujemy niezbędne testy diagnostyczne i wspólnie planujemy przebieg terapii. Jeśli podczas badania coś nas zaniepokoi lub będzie niejasne – skierujemy Cię na dodatkowe badanie dodatkowe aby mieć pewność, że daną terapię można zastosować dla Ciebie.

W jaki sposób leczymy osteopatią?

Po pełnej diagnostyce, kiedy wiemy jakie kroki podjąć aby Ci pomóc, wspólnie dobierzemy rodzaj terapii. Techniki osteopatyczne mają na celu poprawę funkcjonowania całego organizmu. Jest to niezwykle istotne ponieważ nie zawsze Twój problem bólowy leży w narządzie ruchu. Prawdziwa przyczyna dolegliwości może znajdować się w narządach wewnętrznych, układzie nerwowym lub limfatycznym.

Dlaczego osteopatia nieustannie zdobywa coraz większe zaufanie pacjentów?

 Odpowiedź wydaje się prosta – jako osteopaci już po pierwszej wizycie wiemy czy jesteśmy w stanie Ci pomóc. Jeżeli będziesz miał do nas pytania odpowiemy na nie oraz postaramy się rozwiać wątpliwości. Osteopatia to przede wszystkim skuteczność – już po pierwszych terapiach powinieneś zauważyć rezultaty.

Gdzie wykonujemy zabiegi?

W zależności od Twoich potrzeb i możliwości, osteopatia, może być wykonana w Twoim domu, miejscu pracy czy gabinecie. Zapewnia to oszczędność czasu i dużą wygodę. Terapeuta zawsze przyjeżdża z niezbędnym sprzętem do wykonania zabiegu.

 W jakich problemach pomoże Ci nasz zespół?

 • w bólach kręgosłupa,
 • w bólach kończyn,
 • w bólach stawów (min. bioder, kolan, stawów skokowych, ramiennych, łokciowych, nadgarstków),
 • w bólach głowy,
 • zespole napięcia przedmiesiączkowego,
 • w rwach (kulszowa, ramienna i inne),
 • zaburzeniach funkcjonalnych kobiet w ciąży,
 • bólach związanych z ciążą,
 • w bólach mięśni,
 • zaparciach,
 • szumach usznych.

Gdzie działamy?
Dojeżdżamy na terenie Warszawy i okolic. Dojazd zawsze bezpłatny.

Osteopatia z dojazdem Warszawa i okolice: Marki, Ząbki, Rembertów, Sulejówek, Zielonka, Józefów, Stare Babice, Otwock, Józefosław, Piaseczno, Konstancin-Jeziorna, Blizne Łaszczyńskiego, Łomianki, Wołomin, Dziekanów Leśny, Wiązowna, Nieporęt, Klaudyn, Izabelin.

Fizjomeritum – osteopatia z dojazdem do domu.
kontakt: +48 604 620 596
mail: kontakt@fizjomeritum.pl